علیرضا مینویی

نوازنده و مدرس سنتور

روز حضور : پنج شنبه

 

رزومه هنري علیرضا مینویی
 
علیرضا مینویی نوازنده ،مدرس و آهنگساز، کارشناس ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دانشجوی کارشناسی موسیقی و عضو کانون نوازندگان خانه موسیقی ایران فعاليت جدي موسيقي خود را از سن 12 سالگي در سال 80 با حضور در كلاس هاي نوازندگي محسن حسيني آغاز نمود. 
 دوره هاي مقدماتي و تكميلي نوازندگي سنتور را نزد محسن حسيني فرا گرفت ، سال ها در محضر استاد حسين نوروزيان بوده ، سپس جهت درك مفاهيم رديف موسيقي ايراني خدمت استاد مجيد كياني رسيده و در ادامه جهت ارتقا تکنیک های نوازندگی در دوره های استاد اردوان کامکار شرکت نموده است. 
از سال 84 در برنامه هاي هفتگي انجمن سرود و آهنگ هاي انقلابي قم حضور و به اجراهاي تكنوازي و گروه نوازي پرداخت و در سال 88 از آن انجمن تقديرنامه دريافت نمود. 
از سال 86 در امر گروه نوازي شروع به فعاليت كرد و در گروه هاي روح افزا ،  نوروزصبا ، رهاوی، صفیر ، شوق، وصال و... در سمت نوازندگي سنتور و سرپرستی ايفاي نقش نمود. 
اجرا در برج آزادی ، فرهنگسرای نیاوران ، فرهنگسرای ارسباران ، دانشگاه علوم پايه دامغان ، دانشگاه صنعتي اصفهان ، دانشگاه تهران ، تالار آوینی قم ، مجتمع امیرکبیر اراک ، و اجراهاي متعدد در برنامه هاي ترنم سبز از سري برنامه هاي انجمن سرود و آهنگ هاي انقلابي قم ، اجرا در اختتامیه هجدهمین جشنواره تئاتراستانی قم ، اجرا در برنامه عصر شعر و ترانه به مدیریت عبدالجبارکاکایی و اجرا هاي مختلف مناسبتي و به سفارش ارگان هاي دولتي از جمله فعاليت هاي او در زمينه اجرا ميباشد. 
در سال 1390 مديريت برگزاري بزرگداشت استاد پرويز مشكاتيان در قم را بعهده داشته و در آن برنامه به اجراي بداهه پرداخته است. 
در سال 92 بهمراه گروه روح افزا منتخب بيست و نهمين جشنواره بين المللي موسیقی فجر شده و در برج آزادي به اجرا پرداخته است ، به اين منظور اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم تقديرنامه اي به ايشان تقديم نمود. 
اجرا در سال 94 در مراسم معارفه مديركل ارشاد استان قم (آقاي دانشي) با هنرمندان استان در حضور استاندار وقت (آقاي صادقي). 
در سال 1396 کسب رتبه نخست در فستیوال هزارصدا به همراه گروه صفیر و در ایام ماه مبارک رمضان سال 96 اجرای زنده بصورت بداهه نوازی از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران. 
از سال 1384 مشغول به امر تدريس شده و در آموزشگاه مضراب و ساز نو ( تهران ) و صبا ، نوا و آوا ( قم ) و همچنین دربخش فرهنگی شهرداری تهران (سرا) شاغل ميباشد. 
درسال 92 از آموزشگاه های موسیقی قم تقدیرنامه دریافت نمود. 
شرکت در دوره پژوهشی سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر سال 1396 و کسب فیض از محضر اساتید بنامی چون حمیدمتبسم ، اردوان کامکار ، محمد سعید شریفیان ، آیدین صمیمی مفخم ، پروفسور کلوس نویمن از آلمان ، میشاییل کار از اتریش و خانم مارتینا کوسسکا از لهستان،  همچنين در كلاس هايي همچون دوره صدابرداري كه به همت خانه موسيقي ايران  برگزار شده شركت داشته و گواهينامه اخذ كرده است.